שיער דליל ונשירה כתוצאה מתזונה לקוייה

נערות ונשים צעירות רבות שמות להן למטרה השגת מראה גוף רזה בכל מחיר, אולם לעתים בדרך להשגת המטרה הן מאמצות דיאטה חריפה ולא מאוזנת שלפעמים עלולה להסתיים בהפרעת אכילה זו או אחרת שלבסוף פוגעת בבריאותן.


אז נכון, המראה החיצוני שלנו חשוב ותורם רבות לביטחון העצמי שלנו ולהרגשתנו הכללית, אולם חשוב שלפני שתאמצי דיאטה זו או אחרת, תתייעצי עם אנשי מקצוע שתזונה ודיאטות הן בדיוק תחום עיסוקם.

נשירת שיער – כתוצאה מדיאטה קיצונית

אחד הנזקים המתלווים לתזונה לקויה או דיאטה לא מאוזנת הוא נשירת שיער.
נשים רבות המגיעות אליי מתלוננות שהן סובלות מנשירת שיער מוגברת. משיחה שאנו מנהלים מיד עולה כי לאחרונה הן שינו את התפריט היומי שלהן והורידו סוגי מזון שנהגו לאכול עד היום.
כמובן שהשינוי הראשון ששמו לב אליו הוא נשירת שיער, שהופכת מיום ליום קיצונית יותר ויותר.

אז מה בדיוק קורה?
בכל זמן נתון, 90% משיערך נמצא בשלב הגדילה. לכל שערה בודדת זמן גדילה זה נמשך 2-3 שנים.
עם סיום זמן הגדילה, השערות נכנסות לשלב מנוחה שנמשך כ-3 חודשים, ולאחר-מכן הן נושרות ומוחלפות ע"י שיער חדש.
אם התזונה שלך לא כוללת מספיק חלבון, מספר גדול מהרגיל של שערות יכולות להיכנס לשלב המנוחה באותו הזמן, ולכן תהיה נשירת שיער חזקה יותר.

לעתים שוכחים שקיים קשר ישיר בין מה שמכניסים לפה (או יותר נכון "בין מה שלא מכניסים לפה") לבין הבריאות והמראה של השיער. אולם כפי שאת כבר יודעת, שיערך בדיוק כמו גופך, ניזון מהמזון שאת בוחרת לאכול.
שיערך זקוק לתזונה מאוזנת שמספקת לו את כל הויטמינים, המינרלים וחומרים מזינים אחרים שדרושים לבריאותו ולהזנתו. מומחים בתחום התזונה מסכימים שתזונה בריאה ומאוזנת, הכוללת שילוב נכון של חלבונים, ברזל וחומרים מזינים נוספים, יכולה לעזור לשפר את הבריאות, המראה והתחושה של שערך.
הפרעות אכילה, מהן סובלות נערות רבות, גורמות לשינויים הורמונאליים והן משבשות את הפעילות התקינה של הורמונים שונים החשובים לצמיחת השיער, ולכן גם הן סובלות מנשירת שיער מוגברת. לעתים הנזק שעלול להיגרם לגופך ולשיערך כתוצאה מדיאטה קיצונית ולא מאוזנת יכול להיות ארוך טווח ואף בלתי הפיך, ואת עלולה להישאר עם שיער דליל שמראהו לא בריא, וחבל.

טיפול בנשירת שיער באמצעות תזונה נכונה

המטרה שלך היא הרי להיראות יפה ולהרגיש טוב עם עצמך, אולם ברגע שאת משנה את התזונה שלך ומאמצת דיאטה לא מאוזנת שמובילה לירידה קיצונית ולא בריאה במשקל, שגורמת לך להיראות בסופו של דבר פחות טוב..
בכך למעשה את מתרחקת מהשגת המטרה שלשמה התחלת בדיאטה ואת "משלמת" מחיר מאוד כבד שבא לידי ביטוי במראה של שיערך ועורך שלפתע אינם נראים בריאים עוד.
האם את מוכנה להיות רזה בכל מחיר, גם במחיר אובדן שיערך?

כפי שציינתי קודם לכן, אני תמיד מייעץ ללקוחות שלי שרוצות לרדת במשקל ולעשות דיאטה, לפנות לאנשי מקצוע מתאימים שייעצו להן בעניין תזונה מאוזנת ומבוקרת שתשמור גם על מראה גופן וגם על בריאות השיער, העור והגוף.

עיבוי שיער כפיתרון לשיער דליל

השיער הוא כתר לראשה של האישה, ולכן מראה שיער מלא ובריא גורם ללא ספק להרגשת ביטחון עצמי. אם יש לך נשירת שיער מוגברת ושיערך נעשה דליל, וודאי הדבר מפריע לך. מה תוכלי לעשות?

ללא ספק, לאחר שתתייעצי עם תזונאים מומחים ותתחילי לשלב את כל אבות המזון, מינרלים וויטמינים בדיאטה היומית שלך, שיערך יגדל אט אט אולם לעיתים, כתוצאה מדיאטה קיצונית ולא מאוזנת לאורך זמן, הנזקים שנגרמו לשיער הם ארוכי טווח, ולכן תהליך צמיחת השיער החדש איטי יותר ועשוי להימשך זמן רב יותר...

החדשות הטובות הן שבימינו אין צורך שתסבלי מהרגשת אי נוחות בשל שיערך הדליל.
אם מראה השיער הדליל מפריע וגורם לך להרגשת אי נוחות או לחוסר ביטחון, אני מציע לך לשקול תוספות שיער טבעי שיעבו את שיערך הטבעי ויעניקו לו מראה שיער מלא ובריא.
תוספות השיער עשויות שיער טבעי והן משתלבות באופן מושלם עם שיערך. בדרך זו תניחי לשיערך לצמוח בקצב שלו מבלי להילחץ...ברגע שתרגישי טוב עם המראה של שיערך, תוכלי להתמקד בחיזוק גופך ובחזרה לתזונה מאוזנת ומבוקרת.

אם יש לך שאלות או התלבטות בנושא, אשמח אם תיצרי איתי קשר. אני כאן בשבילך.

 

הדפסה   דואל