תוספות שיער בהתאמה אישית

תוספות שיער – סוגים שונים הקיימים בשוק

כל אחת רוצה שיער מרשים, מלא וזוהר. לפעמים הטבע לא חנן אותנו בנתונים המתאימים, אבל זה לא אומר שאנחנו צריכות לוותר. הטכנולוגיה המתקדמת בתחום עיצוב וטיפוח השיער מאפשר לנו כיום ליהנות מאפשרות של תוספות שיער לצורכי עיבוי ומילוי שיער, הענקת נפח או הארכת השיער.

תוספות שיער הופכות יותר ויותר פופולריות בקרב נשים ונערות שמעוניינות להוסיף קצת עניין, נפח או אורך לשיער שלהן.

shutterstock 65136547התוספות בהחלט מעניקות מראה משודרג לשיער, ואפשר להצמיד תוספות מכל צבע ומכל מרקם כך שיתאים לשיער המקורי של הלקוחה. ניתן כמובן גם להוסיף בכוונה תוספות בצבע שונה מהשיער הרגיל, כדי להעניק מראה מעניין ומיוחד. חשוב לדעת כי בשוק ישנם כמה סוגים של תוספות שיער באיכויות שונות ובמחירים שונים, וכדאי ללמוד על זה קצת לפני שרצים להוסיף.

סוגים שונים הקיימים בשוק

שיער הודי

שיער הודי נחשב אידיאלי לשימוש עבור תוספות שיער, אולם חשוב מאד מאד לדעת כי קיימים שני סוגי שיער הודי עיקריים, ואחד מהם פחות איכותי.

הסוג הראשון מתייחס לשיער אותו אוספות נשים הודיות במברשות השיער שלהן. השיער שנאסף הוא באורכים שונים, בעובי שונה, ובמרקמים שונים. השיער נאסף בקבוצות שאינן תואמות והוא מפוצל בשל כך בכיוונים שונים. במקרים כאלה יש לטפל בו בעזרת חומצה אגרסיבית כדי להפוך אותו נוח לעבודה, ואז הוא כבר מאבד מהאיכותיות שלו.

הסוג השני של השיער ההודי מתייחס לשיער בתולי שלא עבר צביעה או כל תהליך של עיבוד. זהו שיער שנאסף כיחידה אחת במסגרת טקס בו הכלה ההודית המבקרת במקדש ערב חתונתה, מספרת את שיערה. שיער זה, בהגיעו אל המפעל, עובר תהליך של עיבוד המשחרר את פיגמנט הצבע ומוחדר אליו פיגמנט שונה. התהליך כולו נעשה באמצעות חומרים אורגנים השומרים על בריאות וגמישות השיער. שיער שנאסף ומעובד בשיטה זו נחשב לאיכותי ביותר ומתאים בעיר לביצוע הארכת שיער.

שיער סיני

כמו בכל דבר שמגיע בסין, גם השיער הסיני קיים בכמויות אדירות, אולם השיער הסיני אינו מתאים לשימוש כתוספות שיער, והוא משמש בעיקר לייצור פאות. שיער זה בבסיסו עבה יותר משיער אדם ממוצע, וגם קוטרו שונה.

שיער אירופאי

השיער האירופאי נחשב בתחום תוספות השיער לשיער איכותי, עדין ומתאים לצורך תוספות שיער. הוא גם משתלב באופן הכי הרמוני בשיער הראש המקורי של הלקוחה. אולם השיער האירופאי נמצא בכמויות קטנות בשוק השיער ולכן גם מחירו יקר יותר. זאת מאחר ונשים אירופאיות מעטות מוכנות למכור את שיערן לחברות מוצרי וטיפוח השיער ומתוך הנשים שכן מעוניינות, הרבה מהן מגלות כי לא ניתן להשתמש בשיערן כיוון שעבר תהליכים כימיים (צביעה, החלקה, חימצון וכו'), ולא נותר טבעי.

תוספות שיער מחירים וכדאיות

כאשר מבקשים תוספות שיער, צריך להבין שההבדל במחירים כמעט תמיד נובע מאיכות התוספות. כאמור לעיל, שיער סיני אינו מתאים לרוב לתוספות ועדיף לוותר עליו. כאמור קיים בשוק שיער הודי אשר בדרך כלל יהיה זול יותר משיער אירופאי, אבל יחזיק מעמד פחות זמן, שיער הודי איכותי ומומלץ הינו של חברת גרייטלנס, שיער זה עמיד מאוד ובעל מראה טבעי ומחירו בהתאם. אם את לא רוצה להחליף את התוספות לעיתים תכופות, אולי כדאי לשקול השקעה גבוהה יותר בשיער אירופאי או הודי איכותי, בחירת השיער תעשה על ידי מעצב השיער שיתאים עבורך את סוג השיער , המרקם והגוון הנכון עבורך.

אם התוספות הן לצורך חד פעמי (נניח לאירוע או צילומים מיוחדים), אפשר להסתפק בתוספות מהשיער ההודי הפשוטות, ולא לחזור ולהחליפן כשהן מתבלות. כדאי להתייעץ עם מעצב השיער לגבי מטרת התוספות ואורח החיים שלך, וכך להחליט.

סוגים שונים של חיבור תוספות שיער

כאמור, מחיר תוספות השיער תלוי גם בסוג התוספות, אבל גם בסוג ההצמדה לשיער והשיטה הנבחרת לחיבור התוספת לשיער הרגיל. שיטות החיבור של תוספות שיער כוללות: ריתוך תוספת השיער לשיער המקורי, הדבקת התוספות באמצעות דבק, שזירת השיער, הוספת התוספות באמצעות חרוזים.

שיטות אלה בדרך כלל מזיקות לשיער וגורמות לו נזק. מעצבי שיער לרוב משתמשים בשיטות אלה כדי לחסוך זמן במספרה ולהוזיל עלויות, אבל בפועל הם גורמים נזק מצטבר. השיער נראה נהדר לכמה ימים אבל תוך זמן קצת מאבד את הזוהר, הברק והסידור שלו, והטיפול בו הופך למטרד רציני. שיטת החיבור הטובה ביותר כיום היא בעזרת הלחמה קרה. היא שומרת על השיער המקורי ועל עור הקרקפת, מאפשרת הנאה לאורך זמן מהתוספות, מעניקה מראה טבעי, זוהר ויפה, ומאפשרת שמירה על אורח חיים יומיומי ושגרתי, וטיפול קל ופשוט בשיער.


הדפסה   דואל